شرکت شیرآلات سایه در سال 1376  تاسیس شده و تاکنون در توليد تخصصی شيرآلات پيسوار و شيرشيلنگي و سپس شير لباسشويي فعالیت دارد. محصولات سايه حاصل بيش از دو دهه تجربه تخصصي در توليد شيرآلات پيسوار و شير شيلنگي مي­باشد .

                                                                                                                                     

" خرید در سایه اعتماد "

شیرآلات سایه

آشنايي با شيوه توليد تنه شير شيلنگي

همکار محترم گه گاه پرسشهايی در مورد اين موضوع که برخي کالاهاً ظاهراً خيلی شبيه هم هستند اما دليلی ندارد که قيمت آنها متفاوت باشد مطرح است البته اکثر همکاران ، استاد هستند ولی جهت تداعی موضوع چند مطلب به اطلاع رسانده مي­شود بعنوان نمونه تنه شير شيلنگی به چندين روش توليد مي­شود که مجال توضيح همه آنها نمي­باشد فقط به چند مورد اشاره مي­کنيم:

 

۱- ريخته گری همراه با ماهيچه

 

۲- ريخته گری به شکل رژه

 

۳- ريخته گری به شکل درجه و پرس که خود به چند شکل صورت مي­گيرد.

 

حال سئوالی پيش مي­آيد که چه تفاوتهايی با همديگر دارند فقط به چند تفاوت کلي بسنده مي­کنيم. ۱- نوع اول و سوم از نظر فشردگی مولکولی بسيار متفاوت است نوع اول بر اثر کوچکترين سردي و گرمی بيش از حد معمول يعني انقباض و انبساط منجر به ترکيدن تنه شير مي­گردد و اما در نوع سوم بسيار کمتر شاهد چنين وضعی هستيم چون به شکل پرس تهيه مي­شود.

 

۲- در نوع اول با يک عمل شکل اصلی شير مشخص مي­شود اما در نوع سوم طي دو مرحله شکل شير نمايان مي­شود در نتيجه لازمه هزينه بيشتری است.

 

۳- در نوع اول بدليل ارتباط مستقيم ماسه با مواد ، سوراخهاي ريزی روي بدنه شير ظهور مي­کند که بعضاً کيفيت روي کابل براق و صاف نمي­باشد در صورتی که در نوع سوم پس از مرحلة ريخته­گري قطعه سمبلانس و سپس پرس مي­گردد و آن مشکل که در نوع اول پیش مي­آمد را ندارد و چندين تفاوت ديگر ...

 

چنانچه مجال توضيح توليد بالاتنه و لوله مهره مي­بود و بعد متوجه مي­شديم که چرا دو کالا از نظر ظاهر خيلي شبيه هم هستند و هر فردی براحتي نمي­تواند آنها را از نظر کيفيت تفکيک کند. ضمناً هزينه­­­ های کنترل کيفيت و نوع بسته­بندی و هزينه ­های کارگاههای کوچک و بزرگ نيز دليل بر تفاوت قيمت کالا مي­گردد.

 

انشاءالله در مکاتبات بعدی روشهاي توليد برخي قطعات را توضيح خواهيم داد ضمناً به اطلاع مي­رسانيم شيرآلات سايه از تنه شير شيلنگي نوع سوم بهره مي­برد. چون شعار ما کيفيت و قيمت مناسب است و شعار بدون عمل نوعی فريب کاري تبليغاتی تلقی مي­گردد.

 

شيرآلات بهداشتی سايه

 

 

 


صفحه اصلی Demo Contents آشنايي با شيوه توليد تنه شير شيلنگي